Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Exekutorská komora ČR si není vědoma žádného porušení pravidel hospodářské soutěže (4.3.2013)

Praha, 4. března 2013 (EK ČR) – Exekutorská komora ČR si není vědoma žádného porušení pravidel hospodářské soutěže. Zároveň nelze potvrdit, že by ÚOHS zahájil šetření. Tuto informaci Komora nemá, antimonopolní úřad nás žádným způsobem nekontaktoval. Pozastavujeme se nad tím, že se o této skutečnosti dozvídáme z médií.
 
Soudní exekutor je úřední osoba, v exekučním řízení má postavení soudu. Exekuce je veřejný výkon moci, odměna za její provedení je pevně stanovena zákonem – vyhláškou Ministerstva spravedlnosti (obdobně jako soudní a správní poplatky, odměna notáře atd.). Představa, že ÚOHS zahájí řízení např. se soudy, protože účtují stejně vysoké soudní poplatky, je nemožná. Dodržovat vyhlášku, tedy právní předpis, je samozřejmou povinností každého soudního exekutora a je logické, že její nedodržování je porušením předpisu.
 
 
 
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.