Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Třímiliardový dluh uprchlého podnikatele Vostrého se soudnímu exekutorovi daří vymáhat (20.5.2013)

Praha, 20. května 2013 (EK ČR) – Soudní exekutor aktivně dohledává majetek uprchlého podnikatele Borise Vostrého, a to nejen v Česku, ale i v zahraničí. Potvrzujeme informace dnešního vydání týdeníku Euro, že někdejší člen vedení Harvardského průmyslového holdingu (HPH, t. č. v likvidaci) čelí exekuci. Nezaplatil náhradu škody, o které rozhodl soud v trestním řízení. Celková vymáhaná částka činí více než tři miliardy korun.
 
Exekuci nařídil soud v únoru na návrh věřitele HPH. Pověřený soudní exekutor vyvíjí maximální úsilí k tomu, aby všemi dostupnými prostředky postihl majetek dlužníka. Mimo jiné již vydal exekuční příkazy k prodeji nemovitostí a zřídil exekutorská zástavní práva. Též spolupracuje s likvidátorem HPH tak, aby účinně vypátral veškeré vlastnictví, které dlužník kontroluje, a mohl ho v rámci exekuce efektivně použít k uspokojení pohledávky věřitele.
 
Dodejme, že dluh plyne z trestního řízení, v němž figuruje i Viktor Kožený. Podle verdiktu odvolacího Vrchního soudu v Praze musí Boris Vostrý zaplatit společnosti HPH 2,2 miliardy korun a úroky. Jmenovaní podnikatelé podle obžaloby v polovině 90. let podváděli v obchodech s cennými papíry. Jsou stíháni jako uprchlí s tím, že soud uložil Borisi Vostrému devět let ve vězení.
 
Právě nařízená exekuce je příslibem toho, že složitá kauza spěje ke svému naplnění a že odsouzení budou donuceni ke splnění peněžité povinnosti, kterou jim uložil soud. Jelikož ji Boris Vostrý dobrovolně nesplnil, musí ho k respektování práva přimět pověřený soudní exekutor.
 
 
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 
 
 

 

 

© 2009 - 2022 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.