Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Třímiliardový dluh uprchlého podnikatele Vostrého se soudnímu exekutorovi daří vymáhat (20.5.2013)

Praha, 20. května 2013 (EK ČR) – Soudní exekutor aktivně dohledává majetek uprchlého podnikatele Borise Vostrého, a to nejen v Česku, ale i v zahraničí. Potvrzujeme informace dnešního vydání týdeníku Euro, že někdejší člen vedení Harvardského průmyslového holdingu (HPH, t. č. v likvidaci) čelí exekuci. Nezaplatil náhradu škody, o které rozhodl soud v trestním řízení. Celková vymáhaná částka činí více než tři miliardy korun.
 
Exekuci nařídil soud v únoru na návrh věřitele HPH. Pověřený soudní exekutor vyvíjí maximální úsilí k tomu, aby všemi dostupnými prostředky postihl majetek dlužníka. Mimo jiné již vydal exekuční příkazy k prodeji nemovitostí a zřídil exekutorská zástavní práva. Též spolupracuje s likvidátorem HPH tak, aby účinně vypátral veškeré vlastnictví, které dlužník kontroluje, a mohl ho v rámci exekuce efektivně použít k uspokojení pohledávky věřitele.
 
Dodejme, že dluh plyne z trestního řízení, v němž figuruje i Viktor Kožený. Podle verdiktu odvolacího Vrchního soudu v Praze musí Boris Vostrý zaplatit společnosti HPH 2,2 miliardy korun a úroky. Jmenovaní podnikatelé podle obžaloby v polovině 90. let podváděli v obchodech s cennými papíry. Jsou stíháni jako uprchlí s tím, že soud uložil Borisi Vostrému devět let ve vězení.
 
Právě nařízená exekuce je příslibem toho, že složitá kauza spěje ke svému naplnění a že odsouzení budou donuceni ke splnění peněžité povinnosti, kterou jim uložil soud. Jelikož ji Boris Vostrý dobrovolně nesplnil, musí ho k respektování práva přimět pověřený soudní exekutor.
 
 
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 
 
 

 

 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.