Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Pražští gymnazisté budou soutěžit ve vědomostech o exekucích (29.05.2013)

Praha, 29. května 2013 (EK ČR) – Zítra se na pražském Gymnáziu Sázavská koná speciální workshop pro studenty. Diskutovat se bude o dluzích, exekucích a především o prevenci v oblasti finančního fungování mládeže.
 
Interaktivní seminář vedený Exekutorskou komorou ČR proběhne od 12:15 do 13:00 hodin. Zúčastní se ho žáci prvních a druhých ročníků v rámci předmětu Základy společenských věd. „Někteří lidé vnímají exekuce jako odvrácenou tvář práva. Cílem našeho přednáškového programu Průvodce světem práva je ukázat studentům, že tento pohled je nesmyslným klišé. Naši gymnazisté mají vyspělé právní vědomí. Jsou to osobnosti, které si umějí hodně věcí představit, a podle našeho názoru je dobře, aby se o dané problematice dozvěděly právě od právníků, kteří v exekučním oboru pracují. Nejen proto jsme uvítali nabídku Exekutorské komory k uspořádání této soutěžní přednášky,“ říká PhDr. Michal Řezáč, zástupce ředitele školy.
 
Mgr. Pavel Tintěra z Exekutorského úřadu Rakovník se během výkladu zaměří na základní otázky týkající se exekucí: „Vysvětlím, jak vzniká dluh, jakou úlohu v právní sféře plní soudní exekutor, popíšu stěžejní termíny a nejzajímavější ustanovení novely exekučního řádu. Na setkání se studenty se moc těším, protože mě zajímá jejich vnímání exekuční tematiky a názory na ni.“ Součástí prezentace bude rovněž vědomostní soutěž.Studenti, kteří v rychlém kvízu uspějí, tak mají možnost získat zajímavé ceny.
 
Všichni také obdrží řadu informačních materiálů – např. exekuční slovníček, kontakty na poradny Exekutorské komory ČR či seznam naučné literatury, kde lze najít více informací. „Řada absolventů Gymnázia Sázavská odchází na právnické fakulty. Jistě tedy ocení odkazy na možné prohloubení svých znalostí. Navíc si uvědomí, že právo nejsou jen zákony a paragrafy. Chceme jim ukazovat praktické prostředí, protože běžné vyučovací hodiny pro ně mohou být příliš abstraktní,“ dodává PhDr. Řezáč.
 
Školení studentů Gymnázia Sázavská je součástí rozsáhlého edukačního projektu Exekutorské komory ČR. I když mladí lidé už zdaleka nepatří ke skupinám obyvatel s největším počtem exekucí, je podle prezidenta Exekutorské komory Mgr. Ing. Jiřího Proška potřeba rozvíjet vzdělání v této oblasti: „Hlavně u mladých lidí má smysl apelovat na jejich odpovědnost k finančním závazkům a snažit se vštípit jim základní schémata pro zdravé ekonomické a právní fungování. Sami k tomu přistupujeme aktivně – od března provozujeme na Právnické fakultě brněnské Masarykovy univerzity Kliniku exekutorského práva a pořádáme velké množství přednášek. Například minulý měsíc jsme měli speciální šňůru seminářů po Plzeňském kraji.“
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.