Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Soudní exekutoři radí na několika místech v Praze (09.07.2013)

Praha, 9. července 2013 (EK ČR) – Obyvatelé Prahy si chodí k soudním exekutorům pro právní rady. Poslední z řady úspěšných projektů proběhl ve Vysočanech. Od února tam exekutorský úřad pomáhal občanům řešit jejich exekuční záležitosti.
 
Do poradny, která se konala každou druhou středu odpoledne, přišly desítky klientů. „Dost často se ptali například na to, jestli jim zaměstnavatel správně strhává z platu zákonem stanovenou částku na exekuci. Za její výpočet a odečtení je totiž odpovědný právě plátce mzdy. A to je nejenom firma, která vás zaměstnává, ale v případě různých dávek i Česká správa sociálního zabezpečení,“ říká soudní exekutor Exekutorského úřadu Praha 9 JUDr. Milan Suchánek. Správný výpočet exekučně nezabavitelné částky si přitom můžete snadno ověřit na webových stránkách Exekutorské komory ČR www.ekcr.cz.
 
Další dotazy se v podstatě shodovaly s tím, na co odpovídají právníci v bezplatných poradnách Exekutorské komory. „Lidé se zajímají hlavně o to, jak můžou exekuci předejít. Pochopili, že včasným řešením se dá leccos zachránit. Když si totiž dluhu nevšímají a nechají proběhnout soud a další nezbytnosti bez své účasti, končí to žádostí věřitele o nařízení exekuce. Dlužníci ale nejsou jediní, kdo se na nás obrací. Stejně tak jsou to věřitelé, kteří se nemohou domoci své pohledávky. I oni se tím mnohdy dostávají do svízelné finanční situace, a obracejí se proto na nás,“ shrnuje prezident Exekutorské komory Mgr. Ing. Jiří Prošek.
 
Půlroční poradní seriál se konal pod záštitou radnice Městské části Prahy 9 už podruhé. Navazoval na úspěšný projekt, který se uskutečnil na konci roku 2012. Poradna probíhá v prostorách radnice a je určena sociálně slabším občanům, kteří nemohou za právní služby platit a mají trvalý pobyt na území Prahy 9. „Problematika exekucí je v posledních létech čím dál tím aktuálnější. Především sociálně slabší rodiny se často dostanou do potíží díky půjčkám, které nedokáží splatit. Rozhodli jsme se proto poskytnout jim alespoň právní a poradní pomoc, aby své finanční problémy dokázali vyřešit a nadále je neprohlubovali,“ uvedl radní Mgr. Adam Vážanský.
 
Celoroční poradenství poskytuje Exekutorská komora ČR na třech místech v republice – v Praze, Brně a Plzni. Tazatelé ale mohou využít i internetového formuláře nebo e-mailu.
 
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.