Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Draží se dvě olympijské pochodně z roku 1936 (23.07.2013)

Praha, 23. července 2013 (EK ČR) – Soudní exekutoři draží hned dvě pochodně z olympijských her v Berlíně v roce 1936. Dnes si jednu z nich můžete prohlédnout na exekutorském úřadu v Kladně.
 
Olympijskou pochodeň vyrobily Kruppovy závody v Essenu v Německu ve 30. letech k příležitosti zahájení XI. olympijských her. Štafety s olympijským ohněm z řecké Olympie do Berlína se zúčastnilo více než 3.000 běžců ze sedmi zemí světa. Jednalo se o vůbec první štafetový běh s olympijským ohněm, přičemž tato tradice přetrvává dodnes. V Česku se nachází asi jen deset kusů olympijských pochodní z roku 1936. Jde o držák olympijského ohně vyrobený z nerezové oceli, nosič je vysoký půl metru.
 
Dražba první pochodně se koná ve čtvrtek 1. srpna od 14 hodin, a to elektronicky. Zájemci tedy mohou dražit přes internet z pohodlí domova nebo kanceláře. Prohlídky jsou naplánovány celkem dvě – dnes od 14 do 15 hodin a 30. července v tomtéž čase. Znalec určil cenu pochodně na 20.000 korun, dražit se začíná na 10.000. Dražbu provádí soudní exekutor, ovšem je dobrovolná – pochodeň nespadá do kategorie zajištěných movitých věcí, které bývají sepisovány jako majetek dlužníka určený ke zpeněžení. Zájemci často prodávají své movité věci, nemovitosti i majetková práva právě prostřednictvím exekutorských úřadů v dobrovolných dražbách, protože se jedná o nejefektivnější způsob převodu vlastnictví.
 
Dražba druhé pochodně je naplánována na konec září. Provede ji exekutorský úřad Plzeň-město.
 
Podrobnosti o všech dražbách najdete na Portálu dražeb, jediném oficiálním a volně přístupném rejstříku, který provozuje Exekutorská komora ČR na adrese www.portaldrazeb.cz.
 
 
 
 
 
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 
 
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.