Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Draží se dvě olympijské pochodně z roku 1936 (23.07.2013)

Praha, 23. července 2013 (EK ČR) – Soudní exekutoři draží hned dvě pochodně z olympijských her v Berlíně v roce 1936. Dnes si jednu z nich můžete prohlédnout na exekutorském úřadu v Kladně.
 
Olympijskou pochodeň vyrobily Kruppovy závody v Essenu v Německu ve 30. letech k příležitosti zahájení XI. olympijských her. Štafety s olympijským ohněm z řecké Olympie do Berlína se zúčastnilo více než 3.000 běžců ze sedmi zemí světa. Jednalo se o vůbec první štafetový běh s olympijským ohněm, přičemž tato tradice přetrvává dodnes. V Česku se nachází asi jen deset kusů olympijských pochodní z roku 1936. Jde o držák olympijského ohně vyrobený z nerezové oceli, nosič je vysoký půl metru.
 
Dražba první pochodně se koná ve čtvrtek 1. srpna od 14 hodin, a to elektronicky. Zájemci tedy mohou dražit přes internet z pohodlí domova nebo kanceláře. Prohlídky jsou naplánovány celkem dvě – dnes od 14 do 15 hodin a 30. července v tomtéž čase. Znalec určil cenu pochodně na 20.000 korun, dražit se začíná na 10.000. Dražbu provádí soudní exekutor, ovšem je dobrovolná – pochodeň nespadá do kategorie zajištěných movitých věcí, které bývají sepisovány jako majetek dlužníka určený ke zpeněžení. Zájemci často prodávají své movité věci, nemovitosti i majetková práva právě prostřednictvím exekutorských úřadů v dobrovolných dražbách, protože se jedná o nejefektivnější způsob převodu vlastnictví.
 
Dražba druhé pochodně je naplánována na konec září. Provede ji exekutorský úřad Plzeň-město.
 
Podrobnosti o všech dražbách najdete na Portálu dražeb, jediném oficiálním a volně přístupném rejstříku, který provozuje Exekutorská komora ČR na adrese www.portaldrazeb.cz.
 
 
 
 
 
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 
 
 

© 2009 - 2022 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.