Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Elektronické dražby aut lákají desítky zájemců (15.08.2013)

Praha, 15. srpna 2013 (EK ČR) – Za 143.000 korun se dnes podařilo elektronicky vydražit nákladní auto Opel. Přihazovalo se po tisícikoruně. Zájemci se předháněli celkem dvě a čtvrt hodiny. Vůz nakonec vysoutěžila firma z Prahy 5.

Elektronické dražby movitých věcí zavedla novela exekučního řádu od 1. ledna 2013. „E-dražby lákají desítky zájemců. Není totiž nutné nikam chodit. Dražit může každý, kdo se zaregistruje, a to z pohodlí domova nebo kanceláře. Může se nacházet i mimo Českou republiku, takže ani dovolená není překážkou. S větší účastí zájemců na dražbě také souvisí fakt, že výsledné výnosy jsou vyšší, což je dobře jak pro věřitele, tak pro dlužníka. Podaří se totiž umořit větší část dluhu,“ uvádí prezident Exekutorské komory Jiří Prošek. Tímto způsobem se např. panu Romani F. z Vysočiny podařilo vydražit VW Passat Variant 2.0 TDI za 221.000 korun, zatímco dražba začínala na odhadu 90.000 korun a aktivně v ní přihazovalo 24 lidí. Pan Martin Ř. ze Znojemska zase vydražil BMW Z3 Roadster 1.8i za 92.050 korun, což bylo o 62.000 korun více než nejnižší podání.
 
Lidé, kteří se chtějí zúčastnit elektronické dražby, najdou veškeré informace na Portálu dražeb (www.portaldrazeb.cz). Věc si před samotnou dražbou také mohou prohlédnout. Vše podstatné se dozvědí z dražební vyhlášky, která obvykle obsahuje fotografie. Současně je v ní stanoveno, kdy se koná klasická prohlídka dané věci. „Není to kupování zajíce v pytli. V případě zmiňovaného vozu Opel jste se mimo jiné mohli dozvědět, že se jedná o červený devítimístný vůz s rokem výroby 2005, že má najeto 211.000 kilometrů a že je po prvním majiteli. V dražební vyhlášce se taky uvádí nejnižší podání a termín dražby,“ doplňuje Mgr. Ing. Prošek.
 
 
   

 
Další zajímavé elektronické dražby automobilů připravujeme. Např. na začátku září se draží Opel Frontera 2.2 16V s vyvolávací cenou 20.000 korun, Hyundai Tucson 2.0 D s nejnižším podáním 70.000 korun nebo BMW X5 3.0 D, které bude nabízeno minimálně za 130.000 korun.
 
On-line průběh dražeb přispívá ke zvýšení transparentnosti celého procesu. Zájemci se totiž nemohou vzájemně ovlivňovat či domlouvat na společném postupu. Další výhodou je časový prostor pro činění jednotlivých příhozů, který dává dražitelům větší prostor pro uvážení, jako cenu jsou ochotni za draženou věc zaplatit. Nová forma dražby navíc významným způsobem šetří finanční náklady. Není totiž nutné, aby byla rezervována dražební místnost.
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.