Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Dražba může zachránit život týraným koním (10.09.2013)

Praha, 10. září 2013 (EK ČR) – Stádo týraných koní může zachránit exekuční dražba. Majitel se o zvířata nestará. Čelí celkem 28 exekucím.
 
„Dražba, kterou provádí náš exekutorský úřad, je teď jedinou cestou z téhle situace. Koně jsou v zuboženém stavu. Veterinární správa už podala návrh na odebrání zvířat jejich majiteli, ale řízení se vleče. Všichni tedy vítají, že koně zachráníme prodejem v dražbě a že se pro ně co nejrychleji najdou noví majitelé,“ uvádí JUDr. Milan Usnul, soudní exekutor Exekutorského úřadu Praha 9.
 
Exekuční dražba je nařízena na 24. září na 11. hodinu. Proběhne v hospodářském objektu, který se nachází na příjezdu do Rousínova v obci Slabce na Rakovnicku po silnici č. 233 od Panošího Újezdu. Celkem se bude prodávat 65 koní, většinou welsh pony. Koně zřejmě nemají potřebné průkazy ani povinná očkování. Odhad stáří, plemene a stavu provede na místě veterinář. Od jeho určení se bude odvíjet cena.
 
Vyvolávací cena zvířete nejnižší kategorie bude činit 2.000 korun, kůň kategorie A pak bude nabízen minimálně za 5.000 korun. Prohlídka koní se bude konat před dražbou, od 10:30. Smyslem je přilákat a nalézt kupce pro zvířata, protože setrvání v nevyhovujících podmínkách je může nadále nepřiměřeně ohrožovat na životě.
 
 

Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.