Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Obstrukce v exekuci ostravského Přednádraží: termín dražby odložen (26.09.2013)

Praha, 26. září 2013 (EK ČR) – Dražba pozemků v ostravském Přednádraží se odkládá. Dlužník, proti kterému soud nařídil celkem tři exekuce, dnes odpoledne podal insolvenční návrh. Podle zákona tedy soudní exekutor prozatím nemůže realizovat prodej pozemků, který byl naplánován na pondělí 30. září.
 

 

Exekuční dražba má vyřešit dlouhodobě neshodné poměry v lokalitě Přednádraží. Očekává se, že nový vlastník zajistí její kvalitnější využití. Do dražby se už přihlásilo několik zájemců, kteří dokonce složili nezbytnou finanční zálohu ve výši 300.000 korun. „Dlužníkovo obstrukční jednání bohužel na poslední chvíli celý proces komplikuje. Věřím ale, že soud o návrhu rychle rozhodne a že se dražba bude v pondělí konat. Opačná varianta by totiž popudila zejména věřitele a dražitele, kteří už složili tzv. jistotu,“ uvádí JUDr. Milan Vlha, soudní exekutor Exekutorského úřadu Ostrava, který dražbu nařídil.
 
Insolvence je pro mnoho dlužníků vítanou pomocí v případě předlužení. Někteří neplatiči však zneužívají svého práva a podávají insolvenční návrhy pouze s cílem odložit úkony v exekučním řízení. Existují však dvě varianty řešení: včasné odmítnutí insolvenčního návrhu soudem, nebo předběžné opatření ze strany věřitelů a soudních exekutorů. Obstrukční návrh na oddlužení tedy neřeší dlužníkovy problémy, pouze se kvůli němu nepatrně prodlužuje exekuční řízení a navyšují se náklady exekuce, které ve výsledku hradí právě povinný.
 
Předchozí zprávy k tomuto tématu naleznete zde (TZ 30.08.2013, TZ 14.08.2013 a TZ 13.05.2013).
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 
 
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.