Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Na konci října se budou dražit rousínovští koně (15.10.2013)

Praha, 15. října 2013 (EK ČR) – Na konci října se bude konat nová dražba týraných koní z Rousínova na Rakovnicku. Jejich majitel čelí exekucím pro dluhy v celkové výši cca 8.800.000 korun.
 
Minulou dražbu, která byla nařízena na 24. září, se dlužníkovi podařilo odvrátit. Pouhý týden před jejím konáním totiž složil 160.000 korun, které měl podle nařízení Okresního soudu Karlovy Vary z roku 2006 zaplatit věřiteli. Úhradou dluhu se exekuce podle zákona ukončila. Dalších 29 řízení je však podle Centrální evidence exekucí nadále v běhu.
 
Další soudní exekutor si proto vyžádal potřebné podklady a ihned vydal novou dražební vyhlášku. Dražba zvířat proběhne 31. října ve 12 hodin v hospodářském objektu, který se nachází na příjezdu do Rousínova v obci Slabce na Rakovnicku po silnici č. 233 od Panošího Újezdu. Celkem se bude prodávat 65 koní, většinou welsh pony.
 
Koně jsou podle odborníků v zuboženém stavu. Veterinární správa už podala návrh na jejich odebrání majiteli. Efektivnějším řešením však bude právě prodej v exekuční dražbě, rychleji se podaří najít nové majitele. Pomoci by tomu měla i relativně nízká vyvolávací cena, která se bude pohybovat od 2.000 do 5.000 korun. Koně zřejmě nemají potřebné průkazy ani povinná očkování. Odhad stáří, plemene a stavu provede na místě veterinář. Od jeho určení se bude odvíjet cena.
 
Díky medializaci případu se na Exekutorskou komoru ČR obrátila řada lidí, kteří se zajímají o osud koní a chtějí se do dražby přihlásit. Podrobnosti se dozvědí prostřednictvím veřejně přístupného Portálu dražeb (www.portaldrazeb.cz).
 
Prohlídka koní se bude konat před dražbou, od 11:30. S ohledem na nebezpečí fyzického napadení nedoporučujeme vstupovat do objektu před přítomností soudního exekutora nebo jiných orgánů veřejné moci.
 
Předchozí tiskové zprávy k tomuto tématu naleznete zde: 10.09.2013, 18.09.2013.
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.