Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Dražba rousínovských koní se odkládá (30.10.2013)

Praha, 15. října 2013 (EK ČR) – Zítřejší dražba týraných koní z Rousínova na Rakovnicku se odkládá na neurčito. Dlužník totiž podal návrh na insolvenci. Podle zákona tedy soudní exekutor v tuto chvíli nemůže realizovat exekuční prodej zvířat.
 
Koně jsou podle odborníků v zuboženém stavu. Veterinární správa už podala návrh na jejich odebrání majiteli. Efektivnějším řešením však měl být prodej v exekuční dražbě, protože se rychleji mohli najít noví vlastníci.
 
„Ačkoliv je dražba připravená a byla projednána součinnost mnoha státních orgánů, nelze dražit. Mnoho zájemců chtělo pomoci týraným zvířatům,“ říká soudní exekutor Exekutorského úřadu Kladno JUDr. Ing Petr Kučera. Insolvence je pro mnoho dlužníků pomocí v případě předlužení. Někteří neplatiči však zneužívají svého práva a podávají insolvenční návrhy pouze s cílem odložit úkony v exekučním řízení. Obstrukční návrh na oddlužení ovšem dlužníkovy problémy neřeší.
 
Majitel koní čelí 29 exekucím pro dluhy v celkové výši cca 8.800.000 korun. Minulá dražba koní, která byla nařízena na 24. září, se nekonala, protože dlužník na poslední chvíli zaplatil 160.000 korun, které měl podle nařízení Okresního soudu Karlovy Vary z roku 2006 vyrovnat vůči věřiteli. Úhradou dluhu se exekuce podle zákona ukončila.
 
Předchozí tiskové zprávy k tomuto tématu naleznete zde: 15.10.2013, 10.09.2013, 18.09.2013.
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.