Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Nová dražba týraných koní proběhne v pondělí (01.11.2013)

Praha, 1. listopadu 2013 (EK ČR) – Kauza týraných koní z Rousínova na Rakovnicku zřejmě bude mít dobrý konec. Exekuční dražbě v tuto chvíli nic nebrání, soudní exekutor stanovil nový termín jejího konání na pondělí 4. listopadu.
 
Dražba 65 koní proběhne od 12 hodin v hospodářském objektu, který se nachází na příjezdu do Rousínova v obci Slabce na Rakovnicku po silnici č. 233 od Panošího Újezdu. Původně byla nařízena na včerejšek, nicméně dlužník jen několik hodin před dražbou podal šikanózní návrh na insolvenci. Z toho důvodu se dražba musela odložit – nemohla být realizována, dokud soud o návrhu nerozhodl.
 
„Ze strany dlužníka jednoznačně došlo ke zneužití insolvenčního zákona, na což by měl reflektovat i zákonodárce. Neplatič postupoval zcela obstrukčně, zmařil úsilí několika orgánů, řada zájemců se na dražbu vydala zbytečně. Dlužník si přitom nijak nepomohl, jen oddálil nevyhnutelné a navýšil náklady řízení, které jsou ve výsledku účtovány jemu samému,“ konstatuje JUDr. Ing. Petr Kučera, soudní exekutor Exekutorského úřadu Kladno, který dražbu provádí. Pondělní termín dražby však lze postavit na jisto. I kdyby dlužník podal nový insolvenční návrh, dražbu se mu zmařit nepodaří. Bylo totiž vydáno předběžné opatření, podle kterého lze realizovat vydané exekuční příkazy v již nařízených exekucích bez ohledu na to, zda bylo zahájeno insolvenční řízení.
 
Veterinární správa podala návrh na odebrání koní majiteli, ovšem efektivnějším řešením je právě exekuční dražba. Díky tomuto procesu se rychleji podaří najít nové vlastníky pro zvířata, jež jsou v zuboženém stavu. Prohlídka koní začíná 4. listopadu v 11:30 hodin.
 
Majitel koní čelí 29 exekucím pro dluhy v celkové výši cca 8.800.000 korun. Předchozí tiskové zprávy k tomuto tématu naleznete zde: 30.10.2013, 15.10.2013, 10.09.2013, 18.09.2013.
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.