Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Maturanti z Vimperku se proškolili v exekucích (10.01.2014)

Praha, 10. ledna 2014 (EK ČR) – Studenti Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické ve Vimperku se dnes proškolili v exekuční tematice. Absolvovali přednášku, kterou vedl soudní exekutor Exekutorského úřadu Prachatice Mgr. Kamil Košina.
 
Hodinového semináře, který začal krátce po poledni, se zúčastnilo 15 maturantů. „Zaměřil jsem se na prevenci. Zdůraznil jsem varování před nesmyslným zadlužováním a nevýhodnými úvěry. Se studenty jsem ale hovořil i o tom, jak je důležité přebírat si poštu a komunikovat s věřitelem,“ uvedl Mgr. Kamil Košina. Součástí jeho výkladu byl také popis průběhu exekučního řízení, informace o tom, jak se věřitel může domoci své pohledávky, nebo jak by měl dlužník správně žádat o splátkový kalendář. V následné diskusi se studenti zajímali např. o to, jak lze vymáhat výživné, o nový institut předžalobní výzvy či o bezplatné poradny Exekutorské komory ČR.
 
Přednáška se na vyžádání profesorského sboru zmíněné školy konala již podruhé. 29. listopadu 2013 pojednávala o základních pravidlech a ústředních pojmech exekučního řízení.
 
Dnešní workshop pro studenty z Vimperku je součástí rozsáhlé osvětové činnosti soudních exekutorů. Podobným akcím se Exekutorská komora ČR věnuje pravidelně v rámci celé republiky (např. v  Pardubicích, Praze, Brně, Kroměříži, Tachově, Stříbře nebo Žďáru nad Sázavou).
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.