Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Ministryně Válková jmenovala dva nové soudní exekutory (25.02.2014)

Praha, 25. února 2014 (EK ČR) – Ministryně spravedlnosti Helena Válková jmenovala dva nové soudní exekutory. Mgr. Lenka Kozlová nastupuje do uvolněného Exekutorského úřadu Plzeň-jih a JUDr. et Mgr. Jiří Leskovjan do uvolněného Exekutorského úřadu Praha 4. Oba noví soudní exekutoři připravují otevření úřadů.
 
Nové soudní exekutory na základě novely exekučního řádu, účinné od 1. ledna 2013, vybírá Exekutorská komora ČR. Zájemci, kteří se do výběrových řízení chtějí přihlásit, musejí splňovat zákonem stanovená kritéria. Soudním exekutorem může být jmenován občan České republiky, který
a) má plnou způsobilost k právním úkonům,
b) získal vysokoškolské vzdělání v oboru právo, a to v magisterském studijním programu,
c) je bezúhonný,
d) vykonal alespoň tříletou exekutorskou praxi,[1] a
e) složil exekutorskou zkoušku.[2]
 
V současné době je vypsáno výběrové řízení na tři exekutorské úřady, a to v obvodech Pardubice, Rychnov nad Kněžnou a Louny. Termín pro podání přihlášek je 27. března 2014. Výběr uchazečů proběhne v červnu 2014.
 
Uchazeči o uvolněné či neobsazené exekutorské úřady mohou sledovat informace o výběrových řízeních, jejichž nedílnou součástí jsou i povinné psychotesty, na webových stránkách Exekutorské komory ČR www.ekcr.cz. Tamtéž je umístěn stavovský předpis stanovující postupy pro vyhlašování a organizaci výběrového řízení.
 
Profesní profily nových soudních exekutorů si budete moci přečíst v dalším čísle časopisu Komorní listy, které vychází příští měsíc.
 
Související odkazy:
Ministryně jmenovala čtyři nové soudní exekutory (20.11.2013)
Každý soudní exekutor musí projít psychotestem (04.10.2013)
Základní rozdíly mezi soudním exekutorem a vymahačem

 


[1] Exekutorskou praxí se rozumí praxe soudního exekutora, exekutorského kandidáta a koncipienta, jakož i praxe soudce, soudce Ústavního soudu, prokurátora, advokáta, notáře, státního zástupce atp.
[2] Exekutorskou zkouškou se rozumí odborná zkouška soudního exekutora, kterou pořádá Exekutorská komora ČR. Uznána může být i odborná justiční zkouška, soudcovská, advokátní či notářská zkouška.
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
+420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.