Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Školíme pražské seniory (18.04.2014)

Praha, 18. dubna 2014 (EK ČR) – Soudní exekutoři školí seniory. Poslední z řady přednášek proběhla v Praze ve spolupráci s neziskovou organizací Život 90. Mgr. Pavel Tintěra z Exekutorského úřadu Rakovník varoval účastníky semináře před neuváženým zadlužováním nebo předváděcími akcemi.
 
Přednáška s názvem Fenomén exekuce byla zaměřena na prevenci. „Přítomným jsem se pokusil vysvětlit, jak vzniká dluh a jak mu předejít. Bavili jsme se například o rizicích předváděcích akcí nebo bezbřehého dotování potomků a vnoučat. Spolupráce s Životem 90 si nesmírně vážím a jsem rád, že přijal nabídku na uspořádání přednášky. Zájem a přístup Života 90 byl velmi rychlý, vstřícný a mám dojem, že i upřímný,“ uvedl Mgr. Tintěra. Po semináři následovala diskuse, v níž se starší lidé ptali na konkrétní potíže, které se většinou týkaly finančních potíží členů rodiny. Prostor zbyl i na individuální konzultace s přednášejícím.
 
Exekutorská komora ČR pravidelně pořádá přednášky pro seniory. Např. 14. listopadu 2013 připravil Exekutorský úřad v Plzni bezplatný seminář pro občanské sdružení Ulice, 11. června 2013 proběhla přednáška pro seniory ve Žďáru nad Sázavou ve spolupráci se vzdělávacím zařízením Fakta, 25. dubna 2013 školili soudní exekutoři pod záštitou organizace Kotec seniory ve Stříbře. Workshopy pořádá Exekutorská komora ČR i v domovech pro seniory. V listopadu 2012 se konala přednáška v brněnském Domově pro seniory Foltýnova a v listopadu 2012 v pražském Domově pro seniory Ďáblice.
 
Podle posledního průzkumu Exekutorské komory ČR čelí exekuci zhruba 45.000 starobních důchodců. Jde o 2 % z celkového počtu seniorů, jimž je vyplácena starobní penze. Senioři tak tvoří pouze 7,5 % z celkového počtu všech osob, proti nimž soudy nařídily exekuci. Česko má lepší průměr než sousední Slovensko, které s pěti a půl miliony obyvatel hlásí 41.000 důchodců v exekuci.
 
Od zmiňovaného průzkumu navíc ubylo seniorů v exekuci. Pokles počtu exekucí je zaznamenáván v celém spektru dlužníků a starší lidé nejsou výjimkou.
 
Mgr. Pavel Tintěra z Exekutorského úřadu Rakovník školí seniory na půdě sdružení Život 90
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 

 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.