Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Zastaví sněmovna běsnění exekutorů? (20.05.2014)

Praha, 20. května 2014 (EK ČR) – Exekutorská komora ČR dementuje nonsensy, které byly uvedeny v článku s názvem Zastaví sněmovna běsnění exekutorů?, jenž byl dne 17. května 2014 zveřejněn v Haló novinách autorem Vojtěchem Adamem, poslancem za KSČM.

Za soudního exekutora byla v textu označována osoba, která nemá s exekuční činností cokoliv společného. Jedná se o neznámou osobu, která vydražila pozemek, jenž kvůli zásadní chybě katastrálního úřadu nepatřil povinnému, nýbrž třetí osobě. Podle reportáže České televize, na niž se pan Adam odkazuje, se dotyčný vydražitel jmenuje Miloslav Urban. Jak je vidno z pouhého náhledu do veřejného seznamu soudních exekutorů na webových stránkách www.ekcr.cz, osoba s tímto jménem nikdy nebyla jmenována soudním exekutorem a dokonce ani nepracuje na žádném z exekutorských úřadů. Exekutorská komora ČR proto důrazně odmítá, aby tato neznámá osoba byla jakkoliv spojována s činností soudních exekutorů, natož aby byla vydávána za soudního exekutora.

Exekutorská komora ČR současně protestuje proti tomu, aby toto nikoliv administrativní pochybení katastru nemovitostí a účastníků smlouvy o koupi pozemku bylo dezinterpretováno v neprospěch soudních exekutorů či aby bylo účelově používáno k prosazení politických snah o zpřísnění dohledu nad soudními exekutory.

Redakci, resp. vydavatele periodika, které otisklo článek obsahující závadné informace, žádá Exekutorská komora ČR o uveřejnění této reakce. Současně zvažuje právní kroky proti autorovi pamfletu.

Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
e-mail: mluvci@ekcr.cz

 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.