Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Senioři z Plzeňska absolvovali přednášku o exekucích (3.10.2014)

Praha, 3. října 2014 (EK ČR) – Senioři z Plzeňska se dozvěděli, jak na „Život bez dluhů". Takový byl název přednášky, která ve středu odpoledne proběhla v Přešticích. Vedl ji Mgr. Jan Šticha, soudní exekutor Exekutorského úřadu Domažlice.
 
Akci pořádalo Kulturní a komunitní centrum Přeštice ve spolupráci s Městskou policií Přeštice. „Na veřejnou přednášku přišly asi tři desítky zájemců. Starší lidé se zajímali hlavně o to, jak předejít dluhům. Mluvili jsme o různých nástrahách. O předváděcích akcích, nepoctivých řemeslnících i o podomních prodejcích. Bylo vidět, že se nejedná jen o modelové situace, ale díky reakcím jsem si potvrdil, že se jedná o každodenní nástrahy. Volnou formou jsme se dotkli i toho, jak probíhá soudní a exekuční řízení, aby měl každý reálnou představu o tom, jak tato řízení obecně probíhají. Díky dotazům se seminář nakonec protáhl až na bezmála dvě hodiny,“ popsal Mgr. Jan Šticha.
 
Exekutorská komora ČR pořádá přednášky pro seniory v Plzeňském kraji pravidelně. Cílem je zvyšovat finanční a právní gramotnost obyvatel.
 
Lidé, kteří mají dotazy týkající se průběhu exekučního řízení, se mohou obracet i na bezplatné právní poradny Exekutorské komory ČR v Praze, Plzni a Brně. Jednotlivé exekutorské úřady radí i v Praze 6 (bezplatná poradna Exekutorského úřadu Praha 10, soudní exekutor JUDr. Igor Ivanko) a v Českém Těšíně (bezplatná poradna Exekutorského úřadu Karviná, soudní exekutor JUDr. Juraj Polák). Zájemci si mohou sjednat termín schůzky telefonicky. Využít lze i on-line poraden na webových stránkách www.ekcr.cz.
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 
 

© 2009 - 2022 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.