Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Senioři z Plzeňska absolvovali přednášku o exekucích (3.10.2014)

Praha, 3. října 2014 (EK ČR) – Senioři z Plzeňska se dozvěděli, jak na „Život bez dluhů". Takový byl název přednášky, která ve středu odpoledne proběhla v Přešticích. Vedl ji Mgr. Jan Šticha, soudní exekutor Exekutorského úřadu Domažlice.
 
Akci pořádalo Kulturní a komunitní centrum Přeštice ve spolupráci s Městskou policií Přeštice. „Na veřejnou přednášku přišly asi tři desítky zájemců. Starší lidé se zajímali hlavně o to, jak předejít dluhům. Mluvili jsme o různých nástrahách. O předváděcích akcích, nepoctivých řemeslnících i o podomních prodejcích. Bylo vidět, že se nejedná jen o modelové situace, ale díky reakcím jsem si potvrdil, že se jedná o každodenní nástrahy. Volnou formou jsme se dotkli i toho, jak probíhá soudní a exekuční řízení, aby měl každý reálnou představu o tom, jak tato řízení obecně probíhají. Díky dotazům se seminář nakonec protáhl až na bezmála dvě hodiny,“ popsal Mgr. Jan Šticha.
 
Exekutorská komora ČR pořádá přednášky pro seniory v Plzeňském kraji pravidelně. Cílem je zvyšovat finanční a právní gramotnost obyvatel.
 
Lidé, kteří mají dotazy týkající se průběhu exekučního řízení, se mohou obracet i na bezplatné právní poradny Exekutorské komory ČR v Praze, Plzni a Brně. Jednotlivé exekutorské úřady radí i v Praze 6 (bezplatná poradna Exekutorského úřadu Praha 10, soudní exekutor JUDr. Igor Ivanko) a v Českém Těšíně (bezplatná poradna Exekutorského úřadu Karviná, soudní exekutor JUDr. Juraj Polák). Zájemci si mohou sjednat termín schůzky telefonicky. Využít lze i on-line poraden na webových stránkách www.ekcr.cz.
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.