Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Slovensko se inspirovalo Centrální evidencí exekucí a zavádí vlastní rejstřík (30.10.2014)

Vznik Centrálneho registru exekúcií podpořili slovenští zákonodárci. Fungovat by měl od července 2016. Zákon o spotrebiteľskom rozhodcovskom konaní, který vznik registru upravuje a který schválil slovenský parlament minulý týden, začne platit v lednu 2015.
 
Díky Centrálnemu registru exekúcií si budou moci slovenští občané zkontrolovat, zda je proti nim vedena exekuce nebo zda ji soud nařídil proti někomu, s nímž chtějí vstoupit do obchodního nebo jiného smluvního vztahu. „Sme radi, že naša dlhodobá iniciatíva sa konečne pretavila do konkrétnej legislatívnej podoby. Centrálny register bude po svojom spustení výrazným prínosom pre občanov i podnikateľské prostredie,“ uvedl prezident Slovenskej komory exekútorov JUDr. Miroslav Paller.
 
Exekutorská komora ČR má s vedením Centrální evidence exekucí (www.ceecr.cz) již šestileté zkušenosti. Soudní exekutoři do tohoto oficiálního veřejného rejstříku zapisují vyrozumění o zahájení exekuce, usnesení o zastavení exekuce a odkladu exekuce a další stanovené údaje. Rejstřík oceňuje veřejnost i odborníci, včetně Mezinárodní unie soudních exekutorů. „Zřízením Centrální evidence exekucí se podařilo zrealizovat to, o co Exekutorská komora ČR od začátku usilovala. Celý systém exekucí se zprůhlednil, informace o exekucích jsou dostupné snadno a elektronicky,“ poznamenal člen prezidia Exekutorské komory ČR Mgr. Ing. Jiří Prošek. Součástí Centrální evidence exekucí je i bezplatně přístupný Portál dražeb (www.portaldrazeb.cz), který má 15.000 unikátních návštěvníků týdně.
 
Exekutorská komora ČR se nyní zabývá řešením problému, kdy různé registry soukromých společností čerpají informace z Centrální evidence exekucí a tyto pak pod vlastním jménem přeprodávají. Dlouhodobě přitom upozorňuje na fakt, že různé neoficiální rejstříky mohou být nespolehlivé a o závazcích dlužníka většinou informují jen částečně. Přeprodaná data nemusejí být aktuální a nenesou úřední ověření pravosti. Za přeprodaná data nenese Exekutorská komora ČR ani soudní exekutoři odpovědnost. V současné době se hledá právní řešení problému.
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.