Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Exekutorská komora ČR varuje před podvodnými e-maily (01.12.2014)

Praha, 1. prosince (EK ČR) – Exekutorská komora ČR varuje před podvodnými e-maily. Spamové zprávy vyzývají adresáty k úhradě neexistujících dluhů. Příjemci falešného oznámení by v žádném případě neměli zasílat finanční prostředky na požadovaný účet, jenž byl již v minulosti pravděpodobně zneužit k páchání trestné činnosti.

Spamové výzvy odeslané z irelevantní adresy Grosam.Jan@email.cz jsou smyšlené a obsahují mnoho chyb. Mimo jiné uvádějí chybné lhůty k dobrovolnému plnění, špatná IČ či vadná označení exekučních titulů. Podepsány jsou Alešem Paulou. Osoba tohoto jména však není evidována jako zaměstnanec žádného exekutorského úřadu. Ilustrační náhled podvodného e-mailu naleznete níže.

Podle dosavadních zjištění nejde o masový útok na uživatele internetu, ale spíše o izolované pokusy. Neznámý pachatel dokonce v e-mailu oslovuje poškozené jejich příjmením, které však není z textu e-mailové adresy patrné. Hrozbou je skutečnost, že podvodné výzvy obsahují reálně existující bankovní účet č. 262958956/0300, který byl předmětem pokusu o páchání trestné činnosti už v minulosti. Důrazně proto apelujeme na veřejnost, aby na tento účet neposílala na základě falešné výzvy žádné finanční prostředky, aby neotevírala přiložené soubory a aby se v případě škody obrátila s trestním oznámením na policii.

Exekutorská komora ČR v této věci dosud obdržela jednotky podnětů. Přesto již podala trestní oznámení k Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 4. Pachateli hrozí za souběh několika trestných činů, mimo jiné za poškození cizích práv ve stádiu pokusu, podvodu ve stádiu pokusu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací ve stádiu pokusu, neoprávněného podnikání, přisvojení pravomoci úřadu a nebezpečného vyhrožování, až 10 let ve vězení.

Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz


náhled podvodného emailu

 

© 2009 - 2022 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.