Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Exekutorská komora ČR varuje před podvodnými e-maily (01.12.2014)

Praha, 1. prosince (EK ČR) – Exekutorská komora ČR varuje před podvodnými e-maily. Spamové zprávy vyzývají adresáty k úhradě neexistujících dluhů. Příjemci falešného oznámení by v žádném případě neměli zasílat finanční prostředky na požadovaný účet, jenž byl již v minulosti pravděpodobně zneužit k páchání trestné činnosti.

Spamové výzvy odeslané z irelevantní adresy Grosam.Jan@email.cz jsou smyšlené a obsahují mnoho chyb. Mimo jiné uvádějí chybné lhůty k dobrovolnému plnění, špatná IČ či vadná označení exekučních titulů. Podepsány jsou Alešem Paulou. Osoba tohoto jména však není evidována jako zaměstnanec žádného exekutorského úřadu. Ilustrační náhled podvodného e-mailu naleznete níže.

Podle dosavadních zjištění nejde o masový útok na uživatele internetu, ale spíše o izolované pokusy. Neznámý pachatel dokonce v e-mailu oslovuje poškozené jejich příjmením, které však není z textu e-mailové adresy patrné. Hrozbou je skutečnost, že podvodné výzvy obsahují reálně existující bankovní účet č. 262958956/0300, který byl předmětem pokusu o páchání trestné činnosti už v minulosti. Důrazně proto apelujeme na veřejnost, aby na tento účet neposílala na základě falešné výzvy žádné finanční prostředky, aby neotevírala přiložené soubory a aby se v případě škody obrátila s trestním oznámením na policii.

Exekutorská komora ČR v této věci dosud obdržela jednotky podnětů. Přesto již podala trestní oznámení k Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 4. Pachateli hrozí za souběh několika trestných činů, mimo jiné za poškození cizích práv ve stádiu pokusu, podvodu ve stádiu pokusu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací ve stádiu pokusu, neoprávněného podnikání, přisvojení pravomoci úřadu a nebezpečného vyhrožování, až 10 let ve vězení.

Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz


náhled podvodného emailu

 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.