Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Exekutorská komora je znepokojena zprávami o situaci v Exekutorském úřadu Přerov a nařídila jeho mimořádnou kontrolu

Tisková zpráva - FLASH


Exekutorská komora je znepokojena zprávami o situaci
v Exekutorském úřadu Přerov a nařídila jeho mimořádnou kontrolu


Reakce Exekutorské komory ČR na aktuální situaci v Exekutorském úřadě Přerov


16. 3. 2016


Exekutorská komora ČR nařídila mimořádnou kontrolu Exekutorského úřadu Přerov. Důvodem je vývoj situace, která vznikla v souvislosti s přechodem úřadu od současného soudního exekutora Tomáše Vrány na nově jmenovaného soudního exekutora Lukáše Jíchu.


Kontrolní komise Exekutorské komory provede mimořádnou hloubkovou kontrolu Exekutorského úřadu Přerov s cílem ověřit situaci na místě, zabezpečit řádný průběh exekučních řízení a ochranu práv jejich účastníků. Kontrolní komise rovněž na tento pátek 18. března předvolá Tomáše Vránu a Lukáše Jíchu k podání vysvětlení k současné situaci v přerovském úřadě. Na základě výsledků šetření se Exekutorská komora rozhodne o dalších krocích jako je například podání kárné žaloby či trestního oznámení.


Pavla Fučíková, prezidentka Exekutorské komory, osobně informovala Roberta Pelikána, ministra spravedlnosti, o situaci v Exekutorském úřadě Přerov i všech dohledových aktivitách, která v současné době komora podniká. Pavla Fučíková zároveň ministra vyzvala k zahájení šetření a dohledu rovněž ze strany Ministerstva spravedlnosti.


„Exekutorská komora je znepokojena zprávami o situaci na Exekutorském úřadu Přerov. Požádala jsem proto předsedu Kontrolní komise Exekutorské komory ČR o provedení mimořádné kontroly na přerovském úřadu. Chci veřejnost ubezpečit, že Exekutorská komora v rámci své dohledové činnosti dělá a udělá vše pro to, aby se situace v Exekutorském úřadě Přerov vyjasnila, agenda úřadu byla řádně předána novému exekutorovi a bylo zabezpečeno, že práva účastníků exekučního řízení nebudou narušena,“ uvedla Pavla Fučíková, prezidentka Exekutorské komory ČR.

 


Mgr. David Sahula
Mgr. Petr Vorlíček
mluvčí Exekutorské komory ČR
mobil: +420 731 191 601
e-mail: mluvci@ekcr.cz

 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.