Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Tisková zpráva - Exekutorská komora se účastnila jednání profesních komor s premiérem

Exekutorská komora ČR zastoupená viceprezidentem JUDr. Vladimírem Plášilem, LL.M. a členem prezidia Mgr. Janem Mlynarčíkem se zúčastnila koncem května setkání zástupců profesních komor s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a ministrem pro lidská práva a předsedou Legislativní rady vlády Jiřím Dienstbierem. Předmětem tohoto setkání bylo zhodnocení spolupráce profesních komor se státními organizacemi za uplynulý rok a vyhodnocení zkušeností s účastí profesních samospráv v tzv. meziresortním připomínkovém řízení. Na setkání profesních komor s vládou zazněla ze strany EK ČR výrazná kritika Ministerstva spravedlnosti při jeho prosazovaní snížení exekutorského tarifu.
 
Po vyhodnocení zkušeností se změnou legislativních pravidel vlády ČR ze strany premiéra Sobotky a ministra Dienstbiera, vystoupili v diskusi téměř všichni zástupci profesních komor. JUDr. Vladimír Plášil, LL.M. se ve svém diskusním příspěvku připojil ke zdrcujícímu hodnocení ministra spravedlnosti a jeho rezortu, které přednesl předseda České advokátní komory JUDr. Martin Vychopeň. Ve vystoupení viceprezident EK ČR podrobil kritice především plány Ministerstva spravedlnosti na snížení exekutorského tarifu i problematiku související s přípravou novely exekučního řádu. Dále akcentoval potřebu doplnit Legislativní radu vlády opětovně zástupcem EK ČR, jelikož ta v ní nemá od roku 2011 svého zástupce. S tímto požadavkem však bohužel ministr Dienstbier vyslovil nesouhlas, ačkoliv zástupci Notářské komory i České advokátní komory v Legislativní radě vlády své zástupce mají.
 
Zbývající část setkání byla věnována nedovolenému podnikání konkurujícímu výhradnímu poslání jednotlivých profesních komor (např. falešní lékaři, zubaři, exekutoři, právní vinkláři).
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.