Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Přednáška o exekucích pro Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice

Ve středu 23. 11. 2016 se uskutečnila přednáška na téma Dopady a důsledky exekucí v občanském životě na půdě Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Přednášku vedl soudní exekutor v Hradci Králové JUDr. Ing. Martin Štika. Tématem vystoupení byly především základní informace o exekucích a soudních exekutorech – historie oboru, právní prameny či způsoby provedení exekuce.

Detailnější program přednášky:

  • obecně o exekučním řízení – stručná historie, právní prameny, institut soudního exekutora – zaměstnanci exekutorského úřadu, komunikace s exekutorským úřadem, doručování zásilek soudního exekutora, problematika přebírání a nepřibírání zásilek, povinný F.O. (trvalý pobyt povinného atd.)
  • způsoby provedení exekuce se zaměřením na tzv. mobiliární exekuci, práva a povinnosti soudního exekutora při mobiliární exekuci, práva a povinnosti povinných a třetích osob při mobiliární exekuci, soupis movitých věcí.

Přednáška se konala v rámci bezplatné právní poradny pro region východních Čech, kterou nabízí a provozuje exekutorský úřad v Hradci Králové.  

 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.