Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Přednášky a diskuse na téma základy exekučního řízení se studenty brněnského gymnázia

V týdnu od 13. do 16. 2. 2017 měli studenti třetích ročníků brněnského gymnázia Slovanské náměstí možnost seznámit se s exekuční problematikou. Tři výukové bloky byly zaměřené na základy exekučního řízení, tedy co samotnému exekučnímu řízení předchází, jak exekuce probíhá a jaké s sebou nese důsledky pro její účastníky. V rámci besedy došlo také na základní představení institutu soudního exekutora a fungování exekutorského úřadu.

Přednášky byly vedeny s důrazem na propojení teoretických informací s praktickými příklady. Studenti se také seznámili se s reálnými dokumenty, které jsou v exekučním řízení zasílány jeho účastníkům. Aktivní účast studentů pak mimo jiné spočívala ve formě nalezení východisek pro nejběžnější situace spojené s průběhem exekuce – např. procesní prostředky obrany účastníků exekučního řízení, možnosti povinného při exekučním postihu jeho peněžního účtu apod. Závěr výukových bloků se pak nesl v duchu diskuse zejména o průběhu mobiliárních exekucí, ale i o jiných aktuálních tématech z exekučního prostředí.

Štěpán Jílka, zaměstnanec Exekutorské komory ČR

Mgr. Bc. Petra Pimková, asistentka soudce, Krajský soud v Brně

 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.