Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Přednášky a diskuse na téma základy exekučního řízení se studenty brněnského gymnázia

V týdnu od 13. do 16. 2. 2017 měli studenti třetích ročníků brněnského gymnázia Slovanské náměstí možnost seznámit se s exekuční problematikou. Tři výukové bloky byly zaměřené na základy exekučního řízení, tedy co samotnému exekučnímu řízení předchází, jak exekuce probíhá a jaké s sebou nese důsledky pro její účastníky. V rámci besedy došlo také na základní představení institutu soudního exekutora a fungování exekutorského úřadu.

Přednášky byly vedeny s důrazem na propojení teoretických informací s praktickými příklady. Studenti se také seznámili se s reálnými dokumenty, které jsou v exekučním řízení zasílány jeho účastníkům. Aktivní účast studentů pak mimo jiné spočívala ve formě nalezení východisek pro nejběžnější situace spojené s průběhem exekuce – např. procesní prostředky obrany účastníků exekučního řízení, možnosti povinného při exekučním postihu jeho peněžního účtu apod. Závěr výukových bloků se pak nesl v duchu diskuse zejména o průběhu mobiliárních exekucí, ale i o jiných aktuálních tématech z exekučního prostředí.

Štěpán Jílka, zaměstnanec Exekutorské komory ČR

Mgr. Bc. Petra Pimková, asistentka soudce, Krajský soud v Brně

 

© 2009 - 2022 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.