Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Prohlášení prezidia EK ČR ke střelbě v Plzni

Praha, 5. září 2017 - Dnes v dopoledních hodinách byl v Plzni zraněn vykonavatel soudního exekutora při výkonu činnosti. Na dva vykonavatele, kteří na místě prováděli výkon soudního rozhodnutí, začal střílet zatím neznámý pachatel. Postřelený byl převezen s lehkým zraněním do plzeňské nemocnice. Prezidium Exekutorské komory České republiky vyjadřuje politování nad vzniklou situací a tento opovrženíhodný čin odsuzuje. 
„Dnešní útok na vykonavatele v Plzni můžeme vnímat jako neakceptovatelný  exces jedince. Je to i důsledek dlouhodobého a neodůvodněného očerňování exekutorského stavu v médiích, bohužel i ze strany některých politiků. Což je mnohem zásadnější celospolečenský problém. V atmosféře, kdy jsou exekutoři často účelově prezentováni jako viníci složité situace dlužníků, mohou mít někteří lidé pocit, že útok na ně je vlastně ospravedlnitelný. Rádi bychom tuto smutnou událost - naštěstí nikoli s tragickým koncem – využili jako příležitost pro začátek věcnější diskuse o roli exekutorů v právním státě,“ uvedla Pavla Fučíková, prezidentky Exekutorské komory. „Exekutorské úřady vymáhají právo ve stovkách tisíc případů a u velkého množství z nich dochází ke konfliktním situacím. Zejména mobiliární exekuce mohou být emocionálně vypjaté. Vykonavatelé jsou na prevenci těchto situací školeni, ale vyloučit otevřený střet bohužel nikdy úplně nelze. Ve své praxi jsem sama zažila tragický případ,  který se neobešel bez trvalých následků na zdraví mého vykonavatele. O to více je politováníhodné, že drtivá většina veřejnosti zcela pomíjí fakt, že vykonavatelé riskují pro tento stát vlastní zdraví při vykonávání soudního rozhodnutí, které dlužník vědomě či z nedbalosti nerespektuje,” uzavírá Pavla Fučíková.
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.