Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

EK ČR podala trestní oznámení

Minulé úterý došlo v Plzni k útoku na exekutorské vykonavatele při výkonu jejich zaměstnání. V souvislosti s tímto útokem se objevila řada internetových diskuzí, ve kterých někteří účastníci útočníky chválili nebo dokonce vybízeli k opakování útoků. EK ČR minulý týden vydala prohlášení o tom, že tyto verbální útoky monitoruje a zvažuje podání trestního oznámení na autory těch příspěvků, které naplňují podstatu trestného činu.  EK ČR podala trestní oznámení na téměř dvě desítky diskutujících.
„Postupně jsme monitorovali příspěvky, které přibývaly pod články, které informovaly o úterním útoku na kolegy. Téměř dvě desítky z nich dosáhly takové intenzity, že dle našeho názoru naplňují skutkovou podstavu některého z trestných činů schvalování trestného činu, podněcování ke spáchání trestného činu nebo podněcování k nenávisti vůči skupině osob,“ uvádí prezidentka Exekutorské komory ČR Pavla Fučíková.
Jak již EK ČR upozornila, negativní a agresivní komentáře na adresu exekutorů (ale i na jiné populární profese) nejsou ničím ojedinělým. Nicméně v souvislosti s těmito útoky a jejich schvalování nešlo již dále přihlížet.
„Nechceme omezovat svobodu projevu a nesouhlasné komentáře respektujeme. Tolerujeme rovněž časté komentáře s expresivními výrazy. Nemůžeme však přehlížet výroky, které schvalují násilné trestné činy a vybízejí k trestné činnosti,“ vysvětluje krok Exekutorské komory ČR její prezidentka Pavla Fučíková. Trestní oznámení jsme museli podat, abychom chránili naše kolegy: vykonavatele a další zaměstnance úřadů,  kteří leckdy ve svém povolání riskují zdraví v zájmu vymáhaní práva,“ doplňuje Fučíková.
Současně s tím chce EK ČR otevřít celospolečenskou diskusi na téma, kde vůbec je tolerovatelná míra nenávistných projevů v internetovém prostředí.
 
Mgr. Kateřina Zoubková
mediální zástupce Exekutorské komory ČR
PR.Konektor
mobil: +420 731 191 601
e-mail: mluvci@ekcr.cz
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.