Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Reakce Exekutorské Komory ČR na rozhovor s JUDr. Robertem Pelikánem Ph:D

V rubrice Názory byl na portálu Aktuálně.cz zveřejněn 28. ledna rozhovor s exministrem spravedlnosti JUDr. Robertem Pelikánem Ph.D. (článek najdete zde)

Mimo jiné v něm uvedl, že u nás působí exekutoři, kteří se pohybují v neúměrně širokém rámci, nastaveném v mnohém nesprávně a nemorálně. A někteří z nich nemají problém ten rámec překročit. Vytvářejí různé řetězce, například na zpeněžování nemovitostí. Pomocí exekucí se velice levně někteří lidé dostávají k nemovitostem a přeprodávají je za výrazně nižší ceny. Často ve spolupráci s dražebníky, se znalci. To jsou asi takové minimafie, které tu působí.

Proti tomuto tvrzení se Exekutorská komora ČR důrazně ohrazuje. Dražby probíhají již od roku 2009 elektronicky a byla to právě Exekutorská komora, která po zavedení elektronických dražeb volala a prosadila je do zákona již v roce 2009, tedy ještě před tím, než doktor Pelikán usedl do ministerského křesla. Všechny manipulace a úskalí klasické dražby byly transparentní elektronickou dražbou vymýceny. V kombinaci s předražkem pak dnes prakticky není možné zmanipulovat dražbu, tak aby se prodala předem tajně vybranému kupci za podhodnocenou cenu, jak naznačuje výrok pana exministra.

Exekutor tedy "s dražebníky" nespolupracuje, neb sám je ze zákona dražebníkem a vliv soudního znalce na zmiňované údajné "přeprodání věci v dražbě za nižší cenu“ je nulový, neboť o ceně nemovité věci rozhoduje na základě zákonného zmocnění exekutor, přičemž jeho rozhodnutí je v případném odvolacím řízení přezkoumatelné odvolacím soudem. 

 

 

 

 

 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.