Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Reakce na pořad Reportéři ČT 1 - Kozel zahradníkem

Exekutorská komora České republiky považuje za nezbytné reagovat na pořad ČT 1 „Reportéři ČT“ ze dne 7. 10. 2019, nazvaný „Kozel zahradníkem“. V citovaném pořadu je rozebírána trestní věc JUDr. Milana Makaria, soudního exekutora Exekutorského úřadu Praha-západ, a to ve stadiu po podání obžaloby k Městskému soudu v Praze, kde je vedeno trestní řízení proti skupině osob, z nichž jednou je i jmenovaný soudní exekutor.

Protože věc nebyla Městským soudem v Praze doposud projednána a nebyl vynesen ani pravomocný rozsudek, případně jiné rozhodnutí podle ustanovení trestního řádu, považuje EK ČR za nezbytné vycházet z principu presumpce neviny tak, jak je zakotveno v ústavních principech , konkrétně v článku 40 odst. 2 Listiny základních práv a svobod, podle kterého Každý, proti němuž je vedeno trestní řízení, je považován za nevinného, pokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu nebyla jeho vina vyslovena“ . 

 

 

© 2009 - 2024 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.