Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Exekutorská komora varuje: Českým internetem se šíří podvodné dražby

PRAHA (30. 1. 2020) – Exekutorská komora ČR upozorňuje na opakované zneužití informací o exekučních dražbách, které jsou veřejně dostupné na oficiálních dražebních portálech. Znovu se objevily případy podvodných dražeb, které jsou vydávány za exekuční dražby a jejichž účelem je vylákat z potenciálních zájemců úhradu poplatků.

Exekutorská komora ČR již v loňském roce podala podnět na Českou obchodní inspekci. Přesto však soudní exekutoři opakovaně čelí nekalé praxi portálu S-dražby. Neznámý pachatel vytváří duplicity inzercí, které jsou generovány dražebním portálem a publikovány na serveru Sreality, se zjevným záměrem vylákat ze špatně informovaných nebo nepozorných zájemců peníze. Pachatel uvádí odkaz na portál S-dražby jako kontakt na zadavatele. O nejnovějším případu informoval znojemský soudní exekutor Vojtěch Jaroš, na kterého se obrátili poškození zájemci o dražbu poté, co obdrželi elektronickou výzvu k úhradě poplatků. „Tyto nekalé praktiky cíleně poškozují exekutory a hrubě zpochybňují důvěryhodnost exekučních dražeb,“ upozorňuje prezident Exekutorské komory Vladimír Plášil.

Na společnost S-dražby je podle bezplatného spotřebitelského serveru VašeStížnosti.cz podáno k dnešnímu datu již 40 stížností za neoprávněné účtování uživatelských poplatků. Přitom registrace na oficiálních dražebních portálech soudních exekutorů probíhá ve čtyřech krocích a samotný proces je bezplatný. Dražební jistota se skládá až ve chvíli, kdy se zájemce přihlásí ke konkrétní dražbě a doloží příslušnému exekutorskému úřadu svou totožnost. Jiný postup není možný ani legální.

 

 

© 2009 - 2022 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.