Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Exekutorská komora varuje: Českým internetem se šíří podvodné dražby

PRAHA (30. 1. 2020) – Exekutorská komora ČR upozorňuje na opakované zneužití informací o exekučních dražbách, které jsou veřejně dostupné na oficiálních dražebních portálech. Znovu se objevily případy podvodných dražeb, které jsou vydávány za exekuční dražby a jejichž účelem je vylákat z potenciálních zájemců úhradu poplatků.

Exekutorská komora ČR již v loňském roce podala podnět na Českou obchodní inspekci. Přesto však soudní exekutoři opakovaně čelí nekalé praxi portálu S-dražby. Neznámý pachatel vytváří duplicity inzercí, které jsou generovány dražebním portálem a publikovány na serveru Sreality, se zjevným záměrem vylákat ze špatně informovaných nebo nepozorných zájemců peníze. Pachatel uvádí odkaz na portál S-dražby jako kontakt na zadavatele. O nejnovějším případu informoval znojemský soudní exekutor Vojtěch Jaroš, na kterého se obrátili poškození zájemci o dražbu poté, co obdrželi elektronickou výzvu k úhradě poplatků. „Tyto nekalé praktiky cíleně poškozují exekutory a hrubě zpochybňují důvěryhodnost exekučních dražeb,“ upozorňuje prezident Exekutorské komory Vladimír Plášil.

Na společnost S-dražby je podle bezplatného spotřebitelského serveru VašeStížnosti.cz podáno k dnešnímu datu již 40 stížností za neoprávněné účtování uživatelských poplatků. Přitom registrace na oficiálních dražebních portálech soudních exekutorů probíhá ve čtyřech krocích a samotný proces je bezplatný. Dražební jistota se skládá až ve chvíli, kdy se zájemce přihlásí ke konkrétní dražbě a doloží příslušnému exekutorskému úřadu svou totožnost. Jiný postup není možný ani legální.

 

 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.