Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Exekutorská komora ČR podpořila půl milionem korun sbírku Domovy seniorů volají SOS

PRAHA (23. dubna 2020) – Prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil ve středu předal Darině Danielové, ředitelce Nadačního fondu pomoci Karla Janečka, symbolický šek na 500 000 Kč. Tato částka byla vybrána během dvou týdnu mezi samotnými exekutory v rámci neveřejné iniciativy uspořádané Exekutorskou komorou ČR.

Předání šeku byl přítomen i Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb, která mapuje aktuální situaci. 

„Chceme, aby peníze z mimořádně úspěšné iniciativy Exekutorské komory České republiky pomohly co nejefektivněji. Proto jsme zvolili Asociaci poskytovatelů sociálních služeb, která má perfektně zmapovaný terén a nejlépe ví, jaké prostředky je třeba pro seniorské domovy zakoupí, a kde je situace nejnaléhavější", vysvětluje Darina Danielová.

Kam peníze, které byly členy Exekutorské komory České republiky vybrány během deseti dnů, zamíří, bylo rozhodnuto de facto ihned po zformulování myšlenky je vybrat. Domovy seniorů byly totiž na začátku koronakrize opomíjenými subjekty, což se velice rychle negativně projevilo. 

,,Jsem rád za každé setkání jako bylo to dnešní, kdy jsem měl možnost se osobně poznat zástupce dalších organizací, které pomáhají v tak ušlechtilé věci. I po pěti týdnech nouzového stavu však zjišťujeme, jak je velmi složité zajistit potřebné vybavení,“ reagoval bezprostředně po schůzce Vladimír Plášil.

Sbírka Domovy seniorů volají SOS slouží k nákupu zdravotních a ochranných pomůcek do domovů pro seniory. Jejich distribuci na konkrétní místa zajišťuje Nadační fond pomoci ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb. Tím je zajištěna nejen efektivnost, ale zejména rychlost alokace pořízených pomůcek.


 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.