Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Počet povinných v exekuci dle statistik i nadále klesá, od ledna jich ubylo 33 tisíc

PRAHA (7. srpna 2020) – Exekutorská komora ČR zaznamenala od začátku roku 2020 významný pokles počtu povinných. Eviduje přibližně o 33 tisíc povinných fyzických osob méně oproti loňskému roku. Nadále se tak potvrzuje dlouhodobý trend poklesu počtu exekucí i povinných.

K 27. 7. 2020 byly v Centrální evidenci exekucí evidovány exekuce vůči 757 tisícům povinných fyzických osob. Dlouhodobá klesající tendence v počtu povinných je důsledkem zlepšující se situace ve společnosti.

Exekutorská komora České republiky v loňském roce informovala veřejnost prostřednictvím tiskových zpráv i statistického webu dostupného na https://statistiky.ekcr.cz o tom, že vloni bylo v exekuci přibližně 790 tisíc fyzických osob. Již tehdy bylo zřejmé, že se prokazuje sestupný trend v počtu osob, vůči nimž je vedena exekuce, který lze sledovat již od roku 2017, kdy jich bylo 863 000, v roce 2018 pak 822 000.

„Jsem velmi rád, že se naše predikce potvrzují. I když máme všichni za sebou nelehké čtyři měsíce, klesající počty povinných i exekucí to očividně neovlivnilo,“ komentuje nové statistiky prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil.

Díky nedávno aktualizovanému webu https://statistiky.ekcr.info má veřejnost všechny informace jednoduše k dispozici. Data jsou pravidelně aktualizována Exekutorskou komorou ČR ve spolupráci s Ministerstvem spravedlnosti, Ministerstvem pro místní rozvoj a ostatními orgány státní správy.

 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.