Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Počet povinných v exekuci dle statistik i nadále klesá, od ledna jich ubylo 33 tisíc

PRAHA (7. srpna 2020) – Exekutorská komora ČR zaznamenala od začátku roku 2020 významný pokles počtu povinných. Eviduje přibližně o 33 tisíc povinných fyzických osob méně oproti loňskému roku. Nadále se tak potvrzuje dlouhodobý trend poklesu počtu exekucí i povinných.

K 27. 7. 2020 byly v Centrální evidenci exekucí evidovány exekuce vůči 757 tisícům povinných fyzických osob. Dlouhodobá klesající tendence v počtu povinných je důsledkem zlepšující se situace ve společnosti.

Exekutorská komora České republiky v loňském roce informovala veřejnost prostřednictvím tiskových zpráv i statistického webu dostupného na https://statistiky.ekcr.cz o tom, že vloni bylo v exekuci přibližně 790 tisíc fyzických osob. Již tehdy bylo zřejmé, že se prokazuje sestupný trend v počtu osob, vůči nimž je vedena exekuce, který lze sledovat již od roku 2017, kdy jich bylo 863 000, v roce 2018 pak 822 000.

„Jsem velmi rád, že se naše predikce potvrzují. I když máme všichni za sebou nelehké čtyři měsíce, klesající počty povinných i exekucí to očividně neovlivnilo,“ komentuje nové statistiky prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil.

Díky nedávno aktualizovanému webu https://statistiky.ekcr.info má veřejnost všechny informace jednoduše k dispozici. Data jsou pravidelně aktualizována Exekutorskou komorou ČR ve spolupráci s Ministerstvem spravedlnosti, Ministerstvem pro místní rozvoj a ostatními orgány státní správy.

 

© 2009 - 2022 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.