Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Setkání premiéra ČR s prezidentem Exekutorské komory ČR a prezidentem Mezinárodní unie soudních exekutorů

PRAHA (2. září 2020) – Dnes proběhlo setkání premiéra České republiky Andreje Babiše s prezidentem Exekutorské komory České republiky Vladimírem Plášilem a prezidentem Mezinárodní unie soudních exekutorů (UIHJ) Marcem Schmitzem. Schůzky se zúčastnili i poslanci a zástupci ministerstva spravedlnosti. Hlavním bodem jednání byla chystaná novelizace exekučního řádu včetně zavedení teritoriality a situace v oblasti exekucí v mezinárodním měřítku.

"Informovali jsme pana premiéra o pohledu Exekutorské komory na chystanou novelu exekučního řádu, do které teď vstupuje celá řada nesystémových pozměňovacích návrhů. Ty mohou výrazně ztížit vymahatelnost práva a přinesly by zásadní komplikace věřitelům i dlužníkům," řekl prezident Exekutorské komory Vladimír Plášil. Důležitým bodem jednání byla debata o koncentraci řízení, tzv. sněhulákovi, což je právě jedno z nesystémových opatření. Prezident UIHJ Marc Schmitz seznámil premiéra Andreje Babiše s touto problematikou v mezinárodních kontextu. "Dle našich zkušeností z jiných zemí se nikde podobné řešení neosvědčilo. Tzv. sněhulák je nežádoucí," prohlásil Marc Schmitz.


 

© 2009 - 2022 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.