Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Prohlášení Exekutorské komory ČR k milostivému létu

Exekutorská komora České republiky (EKČR) chce uvést na pravou míru informace týkající se exekutorů v souvislosti s milostivým létem. V první řadě se EKČR ohrazuje proti útokům, které straší veřejnost, že exekutoři budou milostivé léto bojkotovat. EKČR veřejnost ubezpečuje, že exekutoři budou postupovat podle zákona. 

Už v minulosti EKČR jasně deklarovala, že nemá nic proti instrumentu milostivého léta, vadí jí ale nesystémovost řešení. O tom, jak ohledně penále postupovat, musejí rozhodnout zdravotní pojišťovny (či jiní věřitelé) a případně soudy. Takové rozhodnutí nepřísluší exekutorům a není možné na ně tuto roli přenášet.

EKČR je podsouváno, že kritikou zákonného textu chce zmařit účel milostivého léta. Ale je to přesně naopak. EKČR jde o to, aby se odstranily chyby a mohl být naplněn účel milostivého léta. 

 

 

© 2009 - 2022 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.