Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Prohlášení Exekutorské komory ČR k milostivému létu

Exekutorská komora České republiky (EKČR) chce uvést na pravou míru informace týkající se exekutorů v souvislosti s milostivým létem. V první řadě se EKČR ohrazuje proti útokům, které straší veřejnost, že exekutoři budou milostivé léto bojkotovat. EKČR veřejnost ubezpečuje, že exekutoři budou postupovat podle zákona. 

Už v minulosti EKČR jasně deklarovala, že nemá nic proti instrumentu milostivého léta, vadí jí ale nesystémovost řešení. O tom, jak ohledně penále postupovat, musejí rozhodnout zdravotní pojišťovny (či jiní věřitelé) a případně soudy. Takové rozhodnutí nepřísluší exekutorům a není možné na ně tuto roli přenášet.

EKČR je podsouváno, že kritikou zákonného textu chce zmařit účel milostivého léta. Ale je to přesně naopak. EKČR jde o to, aby se odstranily chyby a mohl být naplněn účel milostivého léta. 

 

 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.