Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

EK ČR má nový statistický web

Pravidelná aktualizace, jednoduchá orientace v základních datech a větší přehlednost – to jsou hlavní výhody nového statistického webu Exekutorské komory. Spuštěný do ostrého provozu byl na začátku prosince.

Exekutorská komora chce mimo jiné usnadnit práci lidem ve veřejné sféře, především těm, kteří se zabývají tvorbou politik např. sociální. I proto přichází s novým statistickým webem, který je přehlednější a uživatelsky více přátelský.

Tvůrci webu očekávají, že bude sloužit především datovým analytikům a novinářům. Poměrně snadno se v něm zorientuje i veřejnost. Podle plánů vedení EK ČR by se drtivá většina dat měla aktualizovat jednou měsíčně. „Od začátku roku 2023 musíme mít open data. To byl ale jen jeden z impulsů, proč jsme se rozhodli nabídnout veřejnosti nový, lepší web s aktuálními údaji,“ říká prezident EK ČR Jan Mlynarčík.

Zdrojem informací pro statistický web EK ČR je především Centrální evidence exekucí, ale také data od soudů či z Rejstříku zahájených exekucí, který spravuje Ministerstvo spravedlnosti. „Komora tak chce ukázat, že nemá žádný důvod data o exekucích tajit ani zkreslovat. Data jsou prostě data, nesou jasnou informaci, ať se to někomu líbí nebo ne,“ dodává Jan Mlynarčík.

Exekutorská komora statistický web připravuje dobrovolně a na vlastní náklady, do budoucna počítá i s dalším rozšířením sledovaných položek. Zájemci si také mohou přihlásit odběr novinek.

Statistický web EK ČR: https://statistiky.ekcr.info/statistiky

Co jsou open data?

Open data jsou podle zákona (3 odst. 11 zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) informace zveřejňované způsobem umožňujícím dálkový přístup v otevřeném a čitelném formátu. Jejich způsob ani účel následného využití není omezený a evidují se v národním katalogu otevřených dat.

Praha, 6. prosince 2022

Exekutorská komora ČR
mluvci@ekcr.cz
tel: 731 191 601

 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.