Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Prohlášení prezidenta EK ČR ke konci milostivého léta 2

Další kolo tzv. milostivého léta skončilo a Exekutorská komora bohužel opět čelí tvrzením, že jednou z příčin viditelného neúspěchu jsou samotní exekutoři. Pravdou však je, že soudní exekutoři přistupovali k celé akci tak, jak jim ukládal zákon, dodržovali stanovené lhůty a ke všem účastníkům přistupovali s maximální vstřícností. Z jistého neúspěchu tedy nelze vinit soudní exekutory, ale především mizivý zájem samotných dlužníků.

Exekutorská komora byla vždy -  jako zástupce etablované právnické profese - připravena poskytovat nejen zákonodárcům své zkušenosti, odbornost svých právníků i jednotlivých členů. Tak tomu bylo i v případě milostivého léta, které mělo pomoci lidem s vícečetnými dluhy u veřejnoprávních subjektů. To, že řada z návrhů a připomínek Komory nebyla akceptována, nelze v žádném případě přičítat k tíži soudním exekutorům.

Exekutorská komora rovněž zaznamenala výtky, že není schopna k milostivému létu poskytnout patřičné statistické údaje. Řada soudních exekutorů ještě v těchto dnech zastavuje exekuce, kterých se tato oddlužovací akce týká, a proto zatím nelze poskytnout konečná čísla. Jak už EK ČR uvedla, konečná čísla budou k dispozici v prvních týdnech roku 2023. Komora chce poskytnout informace co nejpřesnější, založené na sběru konkrétních dat, nikoliv jen vágní odhady.

Mgr. Jan Mlynarčík

soudní exekutor, prezident EK ČR

 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.