Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Komentář k Exekučnímu řádu má za sebou slavnostní křest

Lidová pranostika říká, že co je na Zelený čtvrtek vyseto, se vydaří. A symbolicky právě na tento den uvozující letošní velikonoční svátky připadl křest publikace Exekuční řád – komentář. Vydalo jej renomované nakladatelství odborné literatury Wolters Kluwer ČR letos v březnu.

Za objemnou publikací stojí kolektiv autorů převážně z řad soudních exekutorů - Mgr. Stanislav Molák, Mgr. Jan Krejsta, Mgr. Vojtěch Jaroš,  Mgr. Jaroslav Kocinec LL.M., JUDr. Martin Štika, JUDr. Jitka Wolfová. Dále  přispěli Mgr. Ing. Antonín Toman a Mgr. Libor Vaculík z Právního oddělení Exekutorské komory a v neposlední řadě pak mezi autory nechyběl ani soudce Nejvyššího správního soudu prof. JUDr. Zdeněk Kühn.

Večer zahájil prezident EK ČR Mgr. Jan Mlynarčík, který přivítal hosty a v krátkém projevu zmínil mnohdy opomíjenou, ale přesto vysokou právní odbornost soudních exekutorů. Křtu v pražské Galerii Louvre se účastnila také PhDr. Marie Novotná z nakladatelství Wolters Kluwer, která na publikaci spolu s autory intenzivně pracovala několik let. „Původní rukopis měl na tři tisíce stránek, výsledná kniha má jen necelou polovinu. Přitom exekuční právo je složité a bylo nutné zachovat podstatné,“ doplnila Novotná, která je dlouholetou šéfredaktorkou Komorních listů - odborného časopisu EK ČR.

Žádný křest se neobejde bez kmotrů, a v případě Komentáře byli hned tři: prof. JUDr. Alena Winterová, členka Legislativní rady vlády,  JUDr. Jaroslav Mádr z Krajského soudu v Brně a JUDr. Josef Baxa z Nejvyššího správního soudu. Svorně popřáli novému odbornému titulu spokojené čtenáře a exekutorskému stavu zejména legislativně klidnější období.

 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.