Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Pražská pobočka Exekutorské komory - měsíc fungování (17.10.2012)

Praha, 17. září 2012 (EK ČR) – Přesně před měsícem otevřela Exekutorská komora ČR svou pobočku v Praze. Během dosavadního fungování obdržela nebývalé množství podnětů.
 
Za první měsíc provozu zaznamenali pracovníci pražské kanceláře Exekutorské komory přes tisícovku dotazů a podnětů, především od účastníků řízení. Jednalo se nejen o osobní konzultace, e-maily a telefonické zodpovídání otázek týkajících se exekucí. Součástí projektu bezplatných poraden Exekutorské komory je totiž i zpracovávání dotazů, které dlužníci či věřitelé zasílají prostřednictvím elektronického formuláře umístěného na webových stránkách www.ekcr.cz, a také vyřizování písemně podaných přípisů.
 
e-maily zaslané účastníky exekučních řízení či třetími osobami s žádostí o radu,
přijaté a zpracované pražskou kanceláří EK ČR
472
osobní konzultace (včetně bezplatné poradny EK ČR v Praze)
185
telefonáty účastníků exekučních řízení či třetích osob s žádostí o radu,
přijaté a zpracované pražskou kanceláří EK ČR
552
celkem
1209
 
Agendu písemně podaných dotazů a stížností a také elektronických sdělení zaslaných přes on-line formulář nezapočítáváme do statistik pražské pobočky, neboť se jí věnují právníci sídlící v brněnských kancelářích. Ti jsou schopni měsíčně zpracovat další stovky dotazů, žádostí o radu, stížností a podnětů.
 
Novou pražskou pobočku Exekutorské komory najdete v ul. Na Pankráci 1062/58 na Praze 4 v blízkosti stanice metra C Pražského povstání. Od 1. ledna 2013 bude dle novely exekučního řádu novým sídlem Komory. „Ovšem, jak už jsme deklarovali, provoz kanceláří v Brně zůstane neomezen, stávající režim se měnit nebude. Nedávno se brněnské kanceláře dokonce přestěhovaly z Husovy ulice do Radnické ulice, protože brněnský administrativní aparát posílil. Ať už tedy bude formální sídlo naší stavovské organizace kdekoliv, Brnu zůstanou stejné pravomoci jako dosud, bude vykonávat stejnou pracovní činnost jako nyní, a to bez jakéhokoliv personálního omezení,“ uvádí David Koncz, viceprezident Exekutorské komory.
 
Více o projektu bezplatných právních poraden Exekutorské komory najdete na našem webu nebo v letáku, který je součástí přílohy. Další aktuality pro média naleznete zde.
 
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.