Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Školíme seniory (9.11.2012)

Praha, 9. listopadu 2012 (EK ČR) – Exekutorská komora odstartovala nový projekt. Školí seniory v oblasti exekucí. Smyslem je zvýšit povědomí starších lidí o průběhu exekučního řízení a varovat je před dluhovými nesnázemi spojenými např. s předváděcími akcemi či bezbřehým dotováním potomků.
 
První školení z plánované série bezplatných seminářů proběhlo 7. listopadu v Praze v Domově pro seniory Ďáblice. Zúčastnili se ho klienti a sociální pracovnice dvou pražských domovů pro seniory.
 
Účastníci se dozvěděli základní informace týkající se exekucí, které soudy nařídily buď proti důchodcům, nebo jejich rodinným příslušníkům. Informovali jsme je o tom, co je to dluh a jak dlužník může předejít exekuci, na co si dávat pozor při předváděcích akcích, jak probíhá exekuce apod. Seniorům by měly dobře posloužit i materiály, které jsme jim poskytli – např. exekuční slovníček, kontakty na organizace, které se zaměřují na pomoc seniorům apod.
 
Další seminář o exekucích pro seniory proběhne 22. listopadu v Brně v Domově pro seniory Foltýnova.
 
Součástí nového speciálního projektu Exekutorské komory ČR určeného seniorům je vzdělávání a bezplatná právní pomoc. Zpracováváme také unikátní analýzu o tom, kolik seniorů v Česku reálně čelí exekuci. Údaje zveřejníme v nejbližších dnech.
 
  
 
 
 
Záběry ze školení v Domově pro seniory Ďáblice - účastníci školení a přednášející Mgr. David Hozman (EÚ Praha 4)
 
 
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 

© 2009 - 2022 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.