Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Webové stránky ekcr.cz napadli hackeři (16.11.2012)

Praha, 16. listopadu 2012 (EK ČR) – Oficiální webové stránky Exekutorské komory ČR www.ekcr.cz napadli hackeři. Útok se však týká jen administrativních dat. Žádné informace související s konkrétními exekučními řízeními nebo s osobními údaji třetích osob či účastníků řízení odcizeny nebyly, neboť na těchto stránkách evidovány nejsou.
 
Na aktivity hackerského uskupení bohužel doplatí především dlužníci a věřitelé, jimž Komora na svých internetových stránkách poskytuje řadu užitečných informací. Nefunguje například elektronický formulář, jehož prostřednictvím mohou tazatelé podávat své dotazy v rámci projektu bezplatných právních poraden. Do odvolání nejsme schopni poskytovat odpovědi na otázky účastníků. Kvůli útoku jsou veškeré tyto služby mimo provoz. Není k dispozici ani spojení na naše pracovníky, kteří denně vyřizují stovky různých dotazů, podnětů či stížností. Tímto se všem klientům projektu bezplatných právních poraden omlouváme a prosíme je o pochopení.
 
Důrazně se také ohrazujeme proti názoru hackerské skupiny, že je třeba zabavit databázi subjektu, který „zabavuje majetek nevinným občanům“. Rádi bychom v této souvislosti upozornili na to, že Exekutorská komora není vhodně vybraným terčem, jelikož se nezabývá vymáháním dluhů. Naopak je jedním z dohledových orgánů nad činností soudních exekutorů. O povinnosti dlužníka uhradit dluh v exekuci navíc vždy rozhoduje soud, pověřený soudní exekutor jen vykonává jeho rozhodnutí. Soudní exekutor tedy nerozhoduje o vině či nevině dlužníka, resp. o jeho povinnosti zaplatit či nezaplatit dluh.
 
Exekutorská komora ČR nastalou situaci intenzivně řeší a podává trestní oznámení na neznámého pachatele.
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 
 
 

© 2009 - 2022 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.