Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Webové stránky ekcr.cz napadli hackeři (16.11.2012)

Praha, 16. listopadu 2012 (EK ČR) – Oficiální webové stránky Exekutorské komory ČR www.ekcr.cz napadli hackeři. Útok se však týká jen administrativních dat. Žádné informace související s konkrétními exekučními řízeními nebo s osobními údaji třetích osob či účastníků řízení odcizeny nebyly, neboť na těchto stránkách evidovány nejsou.
 
Na aktivity hackerského uskupení bohužel doplatí především dlužníci a věřitelé, jimž Komora na svých internetových stránkách poskytuje řadu užitečných informací. Nefunguje například elektronický formulář, jehož prostřednictvím mohou tazatelé podávat své dotazy v rámci projektu bezplatných právních poraden. Do odvolání nejsme schopni poskytovat odpovědi na otázky účastníků. Kvůli útoku jsou veškeré tyto služby mimo provoz. Není k dispozici ani spojení na naše pracovníky, kteří denně vyřizují stovky různých dotazů, podnětů či stížností. Tímto se všem klientům projektu bezplatných právních poraden omlouváme a prosíme je o pochopení.
 
Důrazně se také ohrazujeme proti názoru hackerské skupiny, že je třeba zabavit databázi subjektu, který „zabavuje majetek nevinným občanům“. Rádi bychom v této souvislosti upozornili na to, že Exekutorská komora není vhodně vybraným terčem, jelikož se nezabývá vymáháním dluhů. Naopak je jedním z dohledových orgánů nad činností soudních exekutorů. O povinnosti dlužníka uhradit dluh v exekuci navíc vždy rozhoduje soud, pověřený soudní exekutor jen vykonává jeho rozhodnutí. Soudní exekutor tedy nerozhoduje o vině či nevině dlužníka, resp. o jeho povinnosti zaplatit či nezaplatit dluh.
 
Exekutorská komora ČR nastalou situaci intenzivně řeší a podává trestní oznámení na neznámého pachatele.
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 
 
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.