EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Exekutorská komora ČR varuje před falešnými exekutory (15.02.2012)

Praha, 15. února 2012 (EKČR) – Exekutorská komora České republiky varuje před dalšími falešnými exekutory. Jednoho z nich zatkli policisté v Čelákovicích u Prahy, dalšího obvinili na Bruntálsku.
 
Lidé by měli být obezřetní v případech, kdy se někdo vydává za soudního exekutora-úřední osobu. V poslední době se tyto případy množí. Podvodníci se prokazují falešným průkazem, vizitkami i razítky. Nejsou ale vybaveni žádnými pravomocemi k výkonu rozhodnutí, nemohou nijak postihovat majetek dlužníka. Uvedené osoby nemají oprávnění činit úkony v exekučním řízení. Dlužníkům, kteří budou osloveni těmito falešnými subjekty, doporučujeme neplatit žádné finanční prostředky.
  
Nejznámějším případem falešného exekutora je kauza podvodníka, jenž vystupoval jako Marek Holeček. Díky rychlé reakci Exekutorské komory, která upozornila policii, se loni v srpnu podařilo zajistit na sedmi účtech přes 1,6 milionu korun. Podvodník k získávání peněž využil falešných stránek smyšleného exekutorského úřadu a rovněž internetových stránek neexistující Exekutorské unie.
 
Aktuální seznam soudních exekutorů je dostupný na oficiálních internetových stránkách Exekutorské komory www.ekcr.cz. Pokud se někdo domnívá, že byl poškozen jednáním falešného exekutora, nechť se obrátí na Exekutorskou komoru ČR či na policii.
 
 
 
Mgr. Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
tel.: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
 

© 2009 - 2020 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.